STARTO MNIEGABINETULTRASONOGRAFIALOKALIZACJA

Dr n. med.
Sławomir Świderski

Specjalista
ginekolog-położnik


ul. Ostrawicka 12a, Szczecin

przyjęcia:

poniedziałki: 16.00 – 18.30
czwartki:      16.00 – 18.30
piątki (USG):      16.00 – 18.30

inne dni po uzgodnieniu

rejestracja telefoniczna:

502 311 298
saw@pum.edu.pl

Ultrasonografia 3D / 4D


W gabinecie znajduje się pracownia USG, wyposażona w nowoczesny, w pełni cyfrowy, spełniający najwyższe światowe standardy aparat USG Voluson S8. Aparat ten, poza obrazowaniem w bardzo wysokiej jakości, pozwala także na uwidocznienie płodu w technikach 3D i 4D (obrazowanie trójwymiarowe). Aparat umożliwia diagnostykę w pełnym zakresie - zarówno położniczą, jak i ginekologiczną, jest wyposażony w systemy Color Doppler i Power Doppler, co pozwala na ocenę przepływów naczyniowych, szczególnie istotnych w określaniu dobrostanu płodu na podstawie oceny krążenia płodowo-macicznego.

Istnieje możliwość zapisu badania na płycie DVD oraz archiwizacji zdjęć w postaci wydruków, zapisu na urządzeniach przenośnych typu pen-drive oraz na płytach CD. Dzięki dodatkowemu monitorowi LCD pacjentka może wraz z partnerem w wygodnej dla siebie pozycji śledzić przebieg badania.

W pracowni USG istnieje również możliwość wykonania badań prenatalnych pierwszego i drugiego trymestru ciąży, polegających na wykonaniu USG dla celów genetycznych oraz badań biochemicznych (test podwójny i test potrójny).

Pracownia USG znajduje się na parterze.
Badania wykonywane są zazwyczaj w piątki (ewentualnie w inne dni – po uzgodnieniu) w godzinach popołudniowych, po uprzedniej rejestracji telefonicznej lub mailowej.

Copyright © 2014 Sławomir Świderski